Vrh "C"

2.4.2021
Zuki a Valtti

I když člověk neví dne ani hodiny a moje chovatelské plány většinou dopadly jinak, než jsem myslela, že dopadnout mají...a i když je to pořád "moje malá Zukinka"...na rok 2021 plánuji štěňátka právě po ní, po veselé, spontánní, bezprostřední raketce s obrovským drivem, chutí do práce a nekonečnou energií :-)
Krycího psa jsem i tentokrát hledala s pomocí mé největší "poradkyně" Barči ( Molinari collies ) . Opět (překvapivě :-D) jsme ho našly v zahraničí a i tentokrát ve Finsku. Výběr to byl poměrně složitý, kromě toho, že jsem musela hledat pejska bez vlohy pro dlouhou srst, vzaly moje původní představy za své s nastupující druhou vlnou covidové pandemie (kdy druhá strana odmítala kontakt nebo velmi málo komunikovala) a tak jsme neustále přehazovaly plusy a mínusy na miskách vah, až bylo rozhodnuto :)
Planed puppies for 2021 after our Zuki - happy, impulsive black rocket with neverending energy :-)
OTEC / SIR:
Diamondfox So Genious Galahad "Valtti" (25.1.2018) FI

Výstavy / Shows: FI Ch, LT Ch, LT JCh, LV JCh, EE JCh, BALT JCh

Sport: NHAT, rally obedience

Zdraví / Health

  • Eyes clear (6 weeks - 07.03.2018)
  • Eyes PPM, iris-iris found (1 year, 8 months - 26.09.2019)
  • HD A/A
  • ED 0/0
  • CEA non-carrier (Zoogen)
  • MDR1 -/-
  • DM N/N
  • MyDogDNA-genetests (over 200 tests)

pure for smooth

Valtti je tříletý, velmi energický pes, který mě na první pohled uchvátil. Ten pocit, kdy pes naživo vypadá ještě líp než na fotkách :-) Valtti mě (po 2h čekání v přístavu na náš příjezd) přivítal jako svoji nejmilejší tetu ze všech milovaných tet, propletl se mi milionkrát mezi nohama, olízal celý obličej a pomlátil nadšeně vrtícím ocasem. Je to takový Radovan :-) Ze všeho měl radost, všechno bylo super a nic nebylo problém. Nejvíc super byla samozřejmě Zuki, ke které se choval jemně, galantně, ale když přišlo na věc, byl "nekompromisní" :-D Doma se choval klidně, buď hlídal dveře od pokoje, kde byly holčičky nebo s námi ležel na gauči. Umím si představit, že bych ho měla doma a cvičila s ním, půjčila jsem si ho na procházku a něco málo si s ním vyzkoušela - můžu potvrdit slova jeho majitelky Tii, že je snadno motivovatelný na pamlsky a hračky a do všeho nadšený, velmi přátelský a kontaktní k lidem. Nemá reakci na střelbu nebo jiné nepříjemné zvuky a je nekonfliktní s jinými psy.
Na prvním setkání s ovečkami složil zkoušku vloh NHAT, Tiia se s ním dále věnuje noseworku a rally obedience.
Je naprosto zdravý, nemá žádné alergie a dle slov majitelky má "žaludek z oceli" :-)
Valtti je krásný, výrazný pes výborného formátu, má úžasný prostorný hrudník a předhrudí, vynikající úhlení obou párů končetin a dlouhý, správně nasazený a v pohybu nesený ocas. Má pěkně klenutý krk, správně modelovanou hlavu, tmavé oči mandlového tvaru, které mu dávají něžný, sladký výraz, správně nasazené a přirozeně klopené uši a prostorný, harmonický pohyb plný drivu.