Očekávaná štěňátka - vrh "E" / Expected litter "E"

Očekávaná štěňátka - vrh "E" / Expected litter "E"..

Na začátku srpna se narodí dlouho očekávaná štěňátka po Bžundičce - Borůvce Elentudas, otcem je z Finska importovaný Kayl - Diamondfox Absolute Wind Waker. 

Rodokmen štěňátek a kompletní info o rodičích a předcích

C.I.B. BORŮVKA ELENTUDAS (2.2.2020)
Bžů je krásná fenka správného rámce, 55cm vysoká, celkově vyvážená a harmonická, s výborně úhlenými končetinami, díky kterým je její pohyb dynamický a prostorný, má správně nasazený a nesený ocas a perfektní horní i dolní linii. Hluboký hrudník přechází ve výborně vyjádřené předhrudí a dlouhý klenutý krk. Něžný fenčí výraz jí dodávají uhlově černé oči mandlového tvaru a dobře nasazené ucho.  

V povaze je Bžundička správná holka, co se hrne s nadšením do každé akce, doma je však klidná a tichá. Je empatická, má ráda lidi a děti, je veselá, temperamentní a občas se snaží šéfovat smečce a využívat toho, že stačí, aby koukla svými černými kukadly a všichni jí leží u nohou :-) Miluje jídlo, takže je velmi snadno motivovatelná přes pamlsky a nemá žádnou reakci na střelbu, bouřku nebo ohňostroj. Bžundi ráda plave, má vlohu k pasení oveček a závodí v agility v nejvyšší třídě LA3. S Marťou dále trénuje dogdancing a poslušnost.

DIAMONDFOX ABSOLUTE WIND WAKER (8.5.2018)
Kayl je nádherný pes středního rámce, 59cm vysoký, kompaktní, vyvážený, nikde moc ani málo. Má výborně úhlené oba páry končetin, vynikající záď, hrudník a vydatné předhrudí. Má krásnou hlavu s typickým výrazem, kdy na první pohled poznáte, že se jedná o samce a přitom je zachována typická jemnost kolie, tvar a ideální linie hlavy. Cením si na něm navíc sytého pigmentu a fantastické čisté stříbrné barvy srsti. 

Kayl je perfektní parťák v aktivní rodině s dětmi, kterou doprovází na výletech, u kola, běhu nebo jen procházkách s kočárkem. Je to veselý, velmi vyrovnaný pes, má pevné nervy, nic neřeší a máloco ho vykolejí. Ani Kayl nemá reakci na střelbu, ohňostroj a jiné nepříjemné zvuky a stejně jako Bžu, i on rád cestuje autem. Nemá potřebu řešit psí samce, k fenkám je galantní, neloví. Je to nadšený aportér, rád plave, má vlohu k pasení oveček a když si vyzkoušel sranda agility, okamžitě se projevil jeho temperament a akční povaha. 


Doufáme v narození zdravých a exteriérově povedených štěňátek s veselými povahami, s vlohou k pasení a předpokladem ochoty ke spolupráci s člověkem a nadšením do různých aktivit (agility, dogdancing, záchranářský výcvik aj.).
Pro štěňátka hledáme zodpovědné majitele, kteří pořízení psího parťáka opravdu dobře zvážili a vědí, co vlastnictví psa obnáší. Pokud máte zájem a chuť vyzkoušet některé ze psích sportů nebo nakouknout do světa výstav a nebo toužíte "jen" po zvířecím příteli, který Vás bude následovat na každém kroku (a na každém kroku zanechá chlup), pohlídá dveře od záchodu nebo koupelny, zatímco za nimi zmizíte, ochotně s Vámi vyrazí do kavárny nebo na 30km túru, bez problému vedle Vás na gauči shlédne všechny seriály na Netflixu...pak mi neváhejte napsat na email lenny.l@post.cz nebo majitelce Bžundi Marti Vyhlídkové na email mar.vyhlidkova@gmail.com