O štěňátkách / About puppies


Odchováváme štěňátka pouze s Průkazem původu.

Štěňátka absolvují klinické vyšetření u očního specialisty na oční choroby, projdou běžným očkovacím a odčervovacím schématem, budou načipována, dozor nad nimi bude mít kvalitní veterinární tým Vyvet, zhruba od 4.týdne baští superprémiové granule Arden Grange. Majitelé dostanou kupní smlouvu, mezinárodní Pet Pas a raneček na cestu (granule do začátku, hračky, obojek, vodítko...).

Na štěňátka se velice těším a připravuji. Uvědomuji si tu obrovskou zodpovědnost, kterou odchov štěňat obnáší a mám jasnou představu o tom, co chci pro jejich budoucí život udělat. Štěňátka vyrůstajít v rodinném domě, mají k dispozici zahradu a "psí hřiště", je jim umožněno poznat co největší množství různých povrchů a materiálů, zvuků, lidí a bezpečných situací s jinými psy. Děláme vše pro jejich rozvoj jak fyzický (rozvoj koordinace, mobility, neurostimulace...), tak psychický a sociální (kontakt s různými psy a lidmi, cestování autem, krátké výlety, chůzi na vodítku, nácvik hygieny, podporování hravosti, budování kořistnického pudu, spolupráce s člověkem, samostatnosti, nebojácnosti, sebevědomí...), aby z nich mohli vyrůst skvělí psi, ale moje "práce" skončí v jejich 8 týdnech, zbytek už je na nových majitelích . Od nás mají štěňátka takové množství pozornosti a lásky, co jen jsme schopní jim dát. 

Stejně tak ale očekávám od budoucích majitelů, že jejich štěňátko se stane právoplatným členem rodiny a že mu poskytnou dostatek podnětů pro jeho rozvoj a vyžití. Krátkosrstá kolie se na svého člověka velmi silně váže, proto v žádném případě neprodám štěňátko k trvalému držení v kotci a na zahradě. Jsem ráda za reprezentaci štěňátek ať už ve sportu či na výstavách, ale není to podmínkou, především CHCI od majitelů pro moje štěňátka bezmeznou lásku, péči a vyžaduji trvalý kontakt se mnou, abych věděla, jak se štěňátko má a jak se mu daří :-)

Samozřejmostí je chovatelský servis pro majitele Elentudas štěňátek po celou dobu jejich života, poskytování rad a pomoci, ať už půjde o výchovu, výcvik, výstavy, výživu atd. Těším se na společná setkávání na výletech, sportovních akcích, výcvikových táborech, trénincích nebo výstavách!

Já jsem díky kraťandám našla úžasné přátele a věřím, doufám, že nové najdu i mezi majiteli Elentudas krátkosrstek! :-)