Vrh "B"

*2.2.2020

Tuty + Arvo
(Chyť si mě Leneli + Sandcastle´s Suits Me)

Vrh "B" v databázi krátkosrstých kolií

*2.2.2020 se narodil vrh "B" Elentudas ve složení 3 kluci (2 zlatí a 1 trikolorní) a 2 holčičky (1 zlatá a 1 trikolorní), jehož rodiči jsou moje milovaná kráska Tutýnka (Chyť si mě Leneli) a finský Pan Pes Arvo (Sandcastle´s Suits Me).
Měli jsme ještě jednu zlatou holčičku, krásnou a vitální od prvního okamžiku, s pracovním jménem "Šipečka", ale v úterý odpoledne přestala pít a i když jsme se snažily ze všech sil a i když to chvílemi vypadalo nadějně a malá pít začala, nakonec ve čtvrtek ve 2.30 zemřela...Bylo to pro nás hrozně bolestivé a nikdy na ni nezapomeneme...
Teď musíme věřit, že všechno zlé je za námi a zbylých 5 štěňátek čeká dlouhý a šťastný život :-)

I podruhé jsem vybrala pro Tutýnku psa ve Finsku, tentokrát zlatého impozantního, krásného psa z věhlasné ch.s. Sandcastle´s - Sandcastle´s Suits Me "Arvo"

Sandcastle´s Suits Me "Arvo" *8.5.2012
IntCh, FIN Ch, EST Ch, LV Ch, H JCh, WJW-13, BIG1, 6x CC, 5x CACIB, 4x BOS, Central European Cup Junior Winner, 3x BOB-junior, 2x BOB puppy, 1x BIS3 puppy
DKK 0/0 HD A/A
DLK 0/0 ED A/A
CEA non-carrier
MDR1 +/-
DM N/N
rough factor
Arvo je 7,5 roků "starý" pes žijící v početné kolií smečce jako rodinný mazlík. Jeho majitelka se nevěnuje žádným psím sportů, Arvo pouze občas vyjede na výstavu, vyhraje ji a zase jede domů :-) Ne vždy ho vystavuje jeho majitelka, Arvo však neřeší ani změnu psovoda, ani rušné výstavní prostředí, cestování atd. Podle slov jeho majitelky je to velmi sebevědomý pes, se silnou, ale vyrovnanou povahou, prostě žádné ořezávátko. Finským povahovým testem prošel s vynikajícím výsledkem, nemá reakci na střelbu ani jiné nepříjemné zvuky.
V mých očích má Arvo nádhernou samčí hlavu, správně klopené a nasazené uši, krásné tmavé oči, klenutý krk, vynikající předhrudí, perfektní délku těla a správné úhlení obou párů končetin. V prostorném a lehkém vydatném pohybu jako bonus správně nosí ocas v linii těla. Celkově působí harmonicky, elegantně a není těžkopádný.

Sandcastle´s Suits Me "Arvo"
Sandcastle´s Suits Me "Arvo"

Baletka "Letynka"
Cea / Pra / Kat negativní v 7mi týdnech (free in 7 weeks)
CEA DNA Non-carrier
MDR1 +/-
DM Non-carrier
rough factor


maj. Zuzana Líbalová a ch.s. Elentudas