Krytí Zuki - Estonsko 2021

02.02.2021

"Chtít odletět na Mars by bylo jednodušší..."
Tuhle větu jsem za poslední 3 měsíce řekla snad 100x a nebyla jsem daleko od pravdy...
Od listopadu se ze mě postupně stal expert na zahraniční covidovou politiku, weby Ministerstev zahraničí šesti států znám nazpaměť, v mobilu mi přibyly čísla na ambasády a pohraniční stráže a kdyby se měl točit Kulový blesk 2, já to budu režírovat. Jooo, jak to bylo s Tuty 2x snadný, sednout do auta a jet si do Finska...
Holt tentokrát to měl být boj umanutého blázna s pandemií.
Postupně tak vznikl plán A, B, C a D.
Plán A - dojet až k Valttimu - padl pár dní před odjezdem, to když Finové uzavřeli v podstatě ze dne na den hranice pro obyčejné smrtelníky, byť by cestovali za prací.
Plán B - vzít to přes Švédsko (a vyhnout se pobaltí) tím pádem padl taky.
Plán C - potkat se v Tallinu, visel na vlásku, neboť Estonci (a nakonec vlastně všechny státy) zpřísňovali opatření čím dál víc a hrozilo, že se nebudeme moct ubytovat. Nápady jako "jet na otočku nebo půjčit karavan" byly na seznamu taky.
Plán D - inseminovat - pro mě ta nejkrajnější možnost a pravděpodobně by na ni prostě nedošlo, raději bych krytí odložila. Krýt prvničku inseminací je proti mému přesvědčení.
A to byla ta jednodušší část plánování, ta, kterou jsem mohla kontrolovat a ovlivnit. Horší to bylo s PCR testy pro 3 lidi, které nesměly být starší 72h (někde 48h) a které současně musely kolidovat se Zukinky progesteronem a 20h cestou. Jít na test dřív a čekat na Zuki (a nechat test mezitím "stárnout") nebo počkat na Zuki, jít na test a modlit se, ať nám pošlou výsledek dřív než za 48h (a pro změnu nechat stoupat hodnoty progesteronu) a hlavně, být negativní! No...rozhodli jsme se čekat na Zuki, našli nemocnici, kde samoplátce testují i o víkendu (na Moravě 2 a v jedné z nich nula volných míst) a...no na kolenou jsem je prosila, ať nám pošlou výsledek dřív než na druhý den a víte co? Tímto děkuji Zlínské nemocnici za přístup, zachránili nám zadek a my mohli vyjet ještě v den testu, česká i finská strana negativní Blbé počasí cestou a pohraniční 45 minutová kontrola v Lotyššsku "se špetkou paniky a infarktu" už bylo to poslední.

Valtti mě uchvátil! Krásný, výrazný pes se skvělou povahou a projevem (o něm více později).

Vše proběhlo jak má a nám teď nezbývá, než čekat a doufat, že všechna vynaložená snaha a energie a všechno to úsilí a stres nebylo zbytečné.
Moc bych chtěla poděkovat mojí rodině za podporu a trpělivost, kterou se mnou mají, Barči Malének Molinové za všechny nápady, rady a pomoc, Marti Vyhlídkové za pomoc s papíry a povzbuzení a všem přátelům za držení pěstí.
Obrovské díky Päivi Iivonen za její nekonečné nadšení pro věc, ochotu a spolupráci, Tia Koistinen, že opustila svoji komfortní zónu a s Valttim za námi připlula. A Kubovi Jurenkovi za to, že je stejný blázen jako já a všechno to absolvoval se mnou.

Takže, MÁME NAKRYTO!

WE HAVE MATED Zuki with Valtti !
 Amazonka Elentudas "Zuki" + Diamondfox So Genious Galahad "Valtti" (FI)
I would like to say BIG THANKS to Päivi and Tiia for their enthusiasm and help! And to Valtti for the way how he is!