Plánovaná štěňátka / Planned puppies

Po dlouhém zvažování jsem se rozhodla ještě jednou nakrýt moji - pro mě - dokonalou černou krásku Tutýnku a to pravděpodobně v druhé polovině roku 2019 nebo na začátku roku 2020.
Krycího psa jsem s pomocí mých přátel vybírala opravdu velmi dlouho a zdá se, že jsem ho našla :)
I tentokrát pojedeme do Finska a já doufám, že i podruhé budeme mít štěstí, Tutýnka zabřezne a narodí se štěňátka se skvělým exteriérem a povahou, zdravá a chovatelsky zajímavá rodokmenem a genetikou. Snad mi v tom Vesmír a příroda pomohou :-)

After long consideration I have decided to mate my black beauty Tuty once again.
Puppies are planned in the second half of 2019 or beginning of 2020.

!!! ZMĚNA PLÁNŮ !!!

Stejně jako u prvního vrhu, i tentokrát jsem byla nečekanými okolnostmi donucena změnit dlouho dopředu vybraného krycího psa. V infarktových stavech mě při smyslech udržovala moje rodina a kamarádi, především pak ale moje báječná přítelkyně Barča (Barbora Malének Molinová, ch.s. Molinari), která trpělivě poslouchala moje zoufalé nářky a zas a znovu se mnou otevírala kraťandí databázi, lustrovala rodokmeny a porovnávala fotky a pokaždé, když mi přišla od majitele potencionálního vítěze výběrového řízení zpráva o tom, že "je neplodný / má ledvinové kameny / je vykastrovaný kvůli agresivitě / špatně kryje...", to nevzdala. Jen díky ní mě neodnesli nohama napřed už u prvního vrhu.
Děkuju, Baru!!!  

Sandcastle´s Suits Me  "Arvo"  *8.5.2012
IntCh, FIN Ch, EST Ch, LV Ch, H JCh, WJW-13, BIG1, 6x CC, 5x CACIB, 4x BOS, Central European Cup Junior Winner, 3x BOB-junior, 2x BOB puppy, 1x BIS3 puppy

DKK 0/0  HD A/A
DLK 0/0  ED A/A
CEA non-carrier
MDR1 +/- 
DM N/N
rough factor

Arvo je 7,5 roků "starý" pes žijící v početné kolií smečce jako rodinný mazlík. Jeho majitelka se nevěnuje žádným psím sportů, Arvo pouze občas vyjede na výstavu, vyhraje ji a zase jede domů :-) Ne vždy ho vystavuje jeho majitelka, Arvo však neřeší ani změnu psovoda, ani rušné výstavní prostředí, cestování atd. Podle slov jeho majitelky je to velmi sebevědomý pes, se silnou, ale vyrovnanou povahou, prostě žádné ořezávátko. Finským povahovým testem prošel s vynikajícím výsledkem, nemá reakci na střelbu ani jiné nepříjemné zvuky. 

V mých očích má Arvo nádhernou samčí hlavu, správně klopené a nasazené uši, krásné tmavé oči, klenutý krk, vynikající předhrudí, perfektní délku těla a správné úhlení obou párů končetin. V prostorném a lehkém vydatném pohybu jako bonus správně nosí ocas v linii těla. Celkově působí harmonicky, elegantně a není těžkopádný.